Co z papieru czerpanego wyrośnie?

Może delikatne czerwone maki lub pachnąca maciejka? A może aromatyczna bazylia? Mogą to być także miododajne kwiaty dla pszczół. Kartka papieru czerpanego z nasionami wyrośnie zarówno ta posadzona na balkonie, w ogrodzie, czy w donicy w domu. Warunek jest jeden nie zapomnijcie o podlewaniu ;-)

Papier z nasionami - pomysł na rosnące wydruki

Papier czerpany z nasionami można używać jak każdy inny papier do pisania, zadruku, wycinania, ale można też dać mu drugie życie i ulotkę, zaproszenie, czy kartkę z życzeniami zamienić w kwitnącą łąkę albo ziołowy ogródek.

Najbardziej zaskakującym, oryginalnym papierem w mojej pracowni, który wciąż jest nowością na polskim rynku, jest rosnący papier czerpany z nasionami. 

Ma on nie tylko wyjątkowy wygląd, strukturę, a każda kartka jest inna, ale posiada też prawdziwie magiczne właściwości :-) Kartki utrzymywane w wilgoci wykiełkują, a zasadzone w ziemi, podlewane, nasłonecznione zamienią się w żywe roślinki np. kolorowe kwiaty.

Sprzedaję sprawdzone papiery z nasionami

Zanim zacznę sprzedaż nowego rodzaju papieru zawsze najpierw go testuję (jak wygląda kiełkujący papier możecie zobaczyć na filmiku). Na papierach z nasionami próbuję drukować, pisać, wycinam różne koperty, zawieszki aby zweryfikować najistotniejsze cechy danego papieru i móc później doradzać klientom. Nasiona w papierach czerpanych zostały tak dobrane aby nie przeszkadzały w drukowaniu i w miarę szybko kiełkowały - tak wiem, że cierpliwość to nie jest mocna strona wielu z Was :-)

Z papierem rosnącym pracuje się podobnie jak z innymi rodzajami papierów czerpanych. Należy tylko pamiętać aby kartki nie były mocno zgniatane, moczone, poddawane działaniu wysokiej temperatury np. niewskazany jest wydruk w laserowej drukarce, gdyż nasiona utracą zdolność do kiełkowania. Sadząc kartki trzeba dbać o nawilżenie i światło, dokładnie tak jak postępujemy z nasionkami z torebki (instrukcja sadzenia papieru dostępna pod tym linkiem).

Kiełkująca koperta z papieru czerpanego z nasionami kwiatów Nasiona kwiatów dodawane do papieru czerpanego Ulotka wydrukowana na papierze czerpanym z nasionami kwiató

Rosnące papiery

Rosnący wydruk A6 - twój projekt Rosnący wydruk A6 - twój projekt
Producent: Czerpalnia

39,50 zł

( 1 szt. = 3,29 zł )
kpl.
zobacz więcej
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl